Už jistě plánujete pro děti zpestření na období adventu. Využijte této nabídky a navštivte Muzeum hraček Stuchlíkovi v Novém Bydžově, kde bude mimo hraček od prosince i k vidění ojedinělá výstava betlémů. V letošním roce vás čeká velkolepá podívaná.

V  Novém Bydžově vznikl jeden z největších českých mechanických betlémů: Betlém manželů Stuchlíkových. Tento betlém zabírá celou místnost a rozkládá se po třech stěnách od podlahy až ke stropu. Má naprosto úchvatnou a monumentální architekturu, inspirovanou různými českými lidovými betlémy.

Budovy jsou vyrobeny ze silného kartonu v kombinaci se dřevem, přesně tak, jak se to dříve v našich betlémech dělalo. Figury, ve spodní divizi téměř 90 cm vysoké, mají řezané hlavy, končetiny a trup z lipového dřeva a jsou oblékané do nádherných a cenných brokátových látek, zdobených zlatem a různými doplňky. Ale to není vše. Čeká vás i spousta betlémů od výtvarníka a řezbáře Ondřeje Vávry.

Můžete se těšit na nádhernou vánoční betlémskou podívanou, kterou nikde jinde neuvidíte.

Termín komentované prohlídky lze kdykoli domluvit na tel. čísle

608 985 477Michaela Bousová DiS., marketing muzea

Vstupné: školy a školky 50 Kč za žáka

Prosinec otevřeno vždy od úterý do neděle od 10 hodin do 16 hodin.